0
صادرات گاز ایران به عراق متوقف شد
صادرات گاز از ایران به عراق روز سه‌شنبه و به مدت چند روز به‌منظور تعمیر آسیب‌دیدگی خط لوله بر اثر زلزله اخیر کرمانشاه، متوقف شد.

صادرات گاز ایران به عراق متوقف شد 

خبرگزاری ایسنا: صادرات گاز از ایران به عراق روز سه‌شنبه و به مدت چند روز به‌منظور تعمیر آسیب‌دیدگی خط لوله بر اثر زلزله اخیر کرمانشاه، متوقف شد.

به گزارش ایسنا، رویترز اعلام کرده که مقامات ایرانی به وزارت برق عراق خبر داده‌اند که جریان صادرات گاز ظرف چند روز آینده، پس از این که کار تعمیرات خط لوله در داخل خاک ایران تکمیل شد، ازسرگرفته خواهد شد.

وزارت برق عراق اعلام کرده این خط لوله انرژی مورد نیاز چندین ایستگاه برق بزرگ از جمله دو ایستگاه در شرق بغداد و یکی در استان دیاله شرقی، نزدیک مرز ایران را تامین می‌کرد.

وزارت نفت عراق، انرژی مورد نیز ایستگاه‌های نیرو که از توقف صادرات گاز ایران دچار مشکل شده‌اند را برعهده خواهند گرفت تا فعالیت آن‌ها ادامه پیدا کند. با این حال هر دو استان در نتیجه این اتفاق با قطعی برق مواجه خواهند بود.

آمریکا اوایل ماه میلادی جاری به عراق برای ادامه واردات گاز طبیعی و نیرو از ایران به مدت ۴۵ روز معافیت از تحریم‌ها را صادر کرد اما پرداخت پول خرید انرژی از ایران به دلار آمریکا را ممنوع کرد.

بغداد در تلاش است تا مدت این معافیت را تمدید کند و مقامات عراقی اعلام کرده‌اند به زمان بیش‌تری برای یافتن منابع جایگزین نیاز دارند.

واکنش بورس تهران به سیاست های پولی و ارزی
قیمت بسیاری از سهام مخصوصا سهم‌های شاخص‌ساز با کاهش مواجه شد.