0
چطور مخترع شویم؟
آیا تا به حال فکر کردید که چه خوب است اگر چیزی اختراع کنید؟ چطور می توانید مخترع شوید؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که چه خوب است اگر چیزی اختراع کنید؟ یا اینکه چطور می توانید مخترع شوید؟
شاید هم ایده هایی در ذهن شما هست که فکر می کنید نمی توانید انها را عملی کنید؟
حتما در حین مطالعه این مطلب با خودتان می گوییدکه این فقط یک مقاله است و خواندن آن کمکی به حال ما نمی کند!

اما اینطور نیست ، در این مقاله سعی ما بر این است که بتوانیم برخی راهنمایی ها، مثال ها، و تجربه های مخترعین را برای شما ارئه کنیم. علاوه بر این، همواره می توانید با ما ارتباط مستقیم و سریع ایجاد کنید تا مسیری که در ذهن دارید را برای شما هموارتر کنیم.

چطور مخترع شویم؟

از آنجاییکه میدونیم درس خواندن و درس خون بودن اهمیت دارد، اما می تونیم خلاق باشیم و اختراع کنیم و به یک مخترع تبدیل بشیم، اما چطور؟

خیلی هامون درباره ادیسون شنیدیم ، شما هم قطعاً می دونین که نمی شد به این دانش آموز درس داد! مدرسه هم او را اخراج کرده بود، و مادر ادیسون بود که به او درس داد. تنها مادر او بود که او را نابغه و باهوش خطاب می کرد. اما چطور شد که بعدها ادیسون توانست حدود ۱۰۹۰ اختراع را به نام خودش ثبت کند؟ شما هم می تونین

۱– با “علم” آغاز کنید
قطعت هیچ فردی بدون علم مخترع نخواهد شد، منظورم از علم گرفتن مدارک دانشگاهی نیست!
 بلکه منظور فرهنگ و دانش است.  مطالعه کنید طوری که در خواندن به استادی برسین .

برای شما تعدادی از افراد موفق را نام می برم که حتی از دانشگاه ها فارق التحصیل نشدند، مانند؛ استیو جابز، بیل گیتس، اسحاق نیوتن، انیشتین.
درس خواندن و گرفتن مدرک دانشگاهی شما را به درس خواندن حقیقی دعوت می کند اما این خود شماهستین که ذهنتون رو به چالش میکشین وبا استفاده ار خلاقیت و ایده پردازی به آن واقعیت می بخشین.

۲– مشخص کردن اهداف
مخترع باید هدفمند باشه ، ذهنتون رو با موضوع یا مشکلی درگیر کنید که کسی حتی درباره اش فکر نکرده باشد،تکنیک ها و راه حل های هر کاری را قبل از کار مشخص کنید، اختراع، دقیقا عکسِ اکتشاف است.
در اکتشاف باید هدف را مشخص کنید و کار کنید تا به نتیجه برسین، اما در اختراع نتیجه مجهول است، خود شما راه را مشخص کرده و منتظر نتیجه می مونین، و شاید عکسِ تمام توقعات شما باشد، ولی باید آن را قبول کنید و به تلاشتون ادامه بدین.

۳– آماده سازی
بعد از مشخص شدن هدف باید دشت به کار شین و خودتون رو آماده کنید، آماده سازی دو جزء دارد.

– جزء اول، روحی؛ یقین داشته باشین که به خواسته خودتون می رسین و ایمان داشته باشین که تلاش هاتون نتیجه خواهد داد .

– جز دوم، نظریه ای ست که کار طبق آن ساخته می شود است در واقع نقشه ی راه .

۴– بحث و مشارکت با همکاران
 روحیه ی فعالیت گروهی رو در خودتون تقویت کنید و بودن در یک گروه خلاق رو از خودتون دریغ نکنین .از اینکه ایده هاتون رو مطرح کنین نترسید چون برخی اوقات ایده ها به ذهن یک فرد می آید و در ذهن دیگری جا خوش می کنه و جون میگیره ، این کمک ها و فعالیت های گروهی هیجان انگیز و پرچالش قطعا می تواند نتایج خوبی در پی داشته باشه.

۵– استفاده از فرصت و مشاهده ی دقیق
آیا می دونین پنی سیلین چطوری اختراع شد؟ فقط دقت دانشمند فلمینگ باعث این اختراع شد، او در یک مزرعه، ذوب شدن باکتری های قارچ را مشاهده کرد، سپس همان قارچ ها را در آزمایشگاه خود مورد آزمایش قرار داد، اگر این دانشمند در این کار دقت نمی کرد شاید این کشف پزشکی سال ها طول می کشید!

۶– کار با جدیت
حتما تو کارتون جدی باشین و تلاش کنین ، به این فکر نکنید که یک شبه می توانیدره صد ساله برید و چیزی را اختراع کنید، اختراعات زیادی بوده که سال ها طول کشیده ، و هزاران تجربه برای آن استفاده شده است.
مخترعان برای چیزهایی که بدست آوردن قطعا بهای اون رو پرداخت کردن و چه بسا بهایی ارزشمند تر از زمان .

تلاش های فراوانی کردند و اگر صبر و پیشرفت فکرشان نبود قطعا موفق نمی شدند، ادیسون می گوید: نبوغ فقط یک درصد ، اما تلاش و کار سخت ۹۹ درصد است. 

۷– تعامل با شکست
شکست یک قدم تا پیروزی و موفقیت است،اینو بدونین که شکست پایان راه نیست، بلکه باید از آن استفاده کرد با تجربه تر از قبل ادامه داد. شکست باعث رشد ایده های تان می شود.
 انیشتین می گوید: با همان روشی که مشکل را به وجود آورده ایم نمی توان دوباره فکر سازنده ای کرد! باید طرز فکر خود را تغییر دهیم. برای انجام این کار زمان و تلاش زیادی لازم است!

مخترعانی كه از اختراع خود پشيمان شدند
برای آشنایی با اختراعاتی که باعث پشیمانی مخترعان آن ها شده اند با جواب اینجا همراه باشید.