0
همکاری در فروش بدون وبسایت
یکی از مزایای همکاری در فروش، آسان کردن درآمد اینترنتی است.

یکی از مزایای همکاری در فروش، آسان کردن درآمد اینترنتی است. می‌توانید بدون صرف هزینه هنگفت راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی، در سود فروشش شریک شوید. یا بدون گذر از منحنی یادگیری توسعه یک سرویس آنلاین، از مشتری‌هایش درآمد بدست آورید.

در این نوشته می‌خواهیم بپرسیم این ساده سازی تا کجا می‌تواند ادامه داشته باشد؟ آیا می‌توان بدون دردسرهای سروکله زدن با یک وبسایت و مدیریت آن، سر درآوردن از وردپرس و پلاگین‌هایش، و دانستن درباره سئو هم همکاری در فروش (افیلیت مارکتینگ) بدون وبسایت را تجربه کرد؟

اگر پست‌های قبلی جواب اینجا را دنبال کرده باشید، می‌دانید که در همکاری در فروش، نیاز به یک لینک منحصر به خود دارید. بنابراین به بستری احتیاج دارید که بتوانید لینک اختصاصی خود را با او به اشتراک بگذارید.

(توجه داشته باشید استفاده از این گزینه‌ها بجای وبسایت، پیشنهاد جواب اینجا نیست. فقط می‌گوییم اگر واقعا نمی‌توانید یک وبسایت را مدیریت کنید، این گزینه‌ها را دارید. در غیر اینصورت وبسایت یک گزینه بسیار توانمند در جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال است و حذف آن توصیه نمی‌شود.)

تلگرام

تلگرام

تلگرام یک رسانه اجتماعی است که هم در آن می‌توانید محتوای متنی، صوتی و تصویری به اشتراک بگذارید و هم لینک اختصاصی خود را. پس برای رسیدن به هدف «همکاری در فروش بدون وبسایت» کاملا مناسب است.

استفاده بعنوان پیام رسان

 این حالت زمانی رخ می‌دهد که از پیش می‌دانید فردی به دنبال محصولی خاص می‌گردد و شما بازاریاب (افیلیت) آن محصول هستید. به این ترتیب از طریق تلگرام (یا هر پیام رسان دیگری) لینک افیلیت خود را با او به اشتراک می‌گذارید. اما ضعف بزرگ این شیوه، فرد به فرد بودن آن است و قابلیت ارسال پیام جمعی (فرد به جمع) ندارد.

استفاده از گروه تلگرام

گزینه بعدی برای مستقل کردن فعالیت همکاری در فروش از وبسایت داری، به اشتراک گذاری لینک‌های افیلیت در گروه‌های مرتبط تلگرامی است.

اما به یاد داشته باشید با توجه به اینکه اغلب این گروه‌ها متعلق به شما نیست و شما تنها عضوی از آنها هستید، برای اشتراک گذاری لینک یا محتوای تجاری باید از قوانین این گروه‌ها پیروی کنید.

بعضی گروه‌ها اجازه به اشتراک گذاری هیچ لینکی را نمی‌دهند. حتی برخی بات‌هایی را به خدمت گرفته‌اند تا هر پست حاوی لینکی را بلافاصله حذف کند. ناگفته پیداست از همان ابتدا باید قید این گروه‌ها را بزنید.

دسته بعدی گروه‌هایی هستند که فقط لینک‌های آموزشی را مجاز می‌دانند نه لینک‌های تجاری. و چون همکاری در فروش یک فعالیت تجاری محسوب می‌شود، در این گروه‌ها هم اجازه کسب درآمد نخواهید یافت.

اما دسته آخر گروه‌هایی هستند که اجازه فعالیت تجاری به اعضای خود می‌دهند اما به حد معقول. نکته‌ای که نباید از یاد ببرید اینکه، حتی اگر چیزی که پیشنهاد می‌دهید واقعا در نوع خود بینظیر باشد و به موضوع گروه هم مربوط باشد، باز هم لازم است پیش از فرستادن لینک در گروه‌ها، یک سری مقدمات را فراهم کنید.

پیشنیاز فروش، اعتماد است. فرض کنیم شما در صنعت هاستینگ فعالید. بعد از پایین و بالا کردن بسیار به این نتیجه می‌رسید که در حال حاضر بهترین هاست مخصوص وردپرس را سون هاست ارائه می‌دهد. آیا باید بی هیچ مقدمه به گروه‌های مرتبط با وردپرس و وبمستری در تلگرام بروید و این دستاورد بزرگ را به اطلاع همه برسانید؟

البته که نه! در اینصورت، اعضای گروه که پیش از این چیزی درباره شما ندیده و نشنیده‌اند، چطور می‌توانند به حرفتان اعتماد کنند؟ از کجا بدانند که شما بعد از کلی بررسی و تست به این نتیجه رسیده‌اید و از روی منفعت طلبی چنین ادعایی نمی‌کنید.

همیشه پیش از معرفی محصول، باید میان شما و اعضای گروه رابطه‌ای شکل گرفته باشد. می‌بایست مدتی از فعالیت شما در این گروه‌ها و انتقال ارزش به اعضای آنها گذشته باشد تا آنها از تخصص و دلسوزی شما نسبت به اعضا آگاه باشند.

بهترین راه این است که وقت بگذارید و با حوصله به سوالات اعضای گروه پاسخ دهید و تنها در چنین شرایطی و به مرور زمان اعتماد لازم میان شما شکل می‌گیرد و می‌توانید اقدام به معرفی محصول و ارسال لینک افیلیت خود کنید.

البته یک دسته دیگر هم وجود دارد که به اعضا اجازه هرگونه فعالیتی چه در سطح معقول، چه نامعقول می‌دهد که توصیه می‌کنیم فورا آنها را ترک کنید. فعالیت در آنها جز دلسردی و ناامیدی برایتان به ارمغان نخواهد آورد. این گروه‌ها محل اسپم هستند، نه فعالیت نتیجه‌بخش.

کانال تلگرام بجای وبسایت

این مورد یکی از بهترین جایگزین‌ها برای یک وبسایت است. در کانال می‌توانید با انتشار منظم محتوای آموزشی یا سرگرم کننده یا اخبار روز، در اعضا عادت مطالعه ایجاد کنید. سپس در زمان مناسب و در لابه‌لای نوشته‌ها، ضمن برشمردن دلایل کافی توصیه به خریدی انجام دهید.

در صورتی که در قالب محتوا نویس به درستی عمل کرده باشید و میان خوانندگان در نقش یک فرد مطلع و مورد اطمینان ظاهر شده باشید، وقتی توصیه‌ای برای خرید انجام می‌دهید با استقبال نسبی مواجه خواهید شد.

از سوی دیگر، کانال متعلق به شماست و خودتان قوانین آن را تعیین می‌کید، پس کسی قادر به اخراج شما و از بین بردن زحمات طولانی‌مدتتان نخواهد بود. اگر ناچار به عدم استفاده از وبسایت هستید این گزینه را جدی بگیرید.

اینستاگرام

اینستاگرام

در حال حاضر و با توجه به حجم کاربرانش، اینستاگرام گزینه مناسبی برای دسترسی به مخاطب است. اما اینستاگرام دو مشکل اساسی دارد. یکی اینکه تمایل کاربرانش برای ترک مدیا بسیار پایین است، دیگر اینکه اشتراک گذاری لینک در آن قدری مشکل است

اما اینستاگرام پتانسیل‌های منحصر به فردی دارد. گاهی در اینستاگرام به حدی می‌توانید ارزش منتقل کنید که کاربر تشنه تپ کردن روی لینک شما باشد. موردی را برایتان مثال می‌زنم

اکثر دختران جوان صدف بیوتی را می‌شناسند. نیچ او آرایش کردن است. یک پیج اینستاگرامی که تا زمان نگارش این مطلب بیش از 1.7 میلیون نفر فالوئر دارد. عادت دارد در برابر دوربین تمام آرایش را از ابتدا تا انتها انجام دهد و تمام روند را با جزئیات توضیح دهد. معمولا برند و حتی مدل اقلام مصرفی را هم ذکر می‌کند

می‌توانید تصور کنید که 1.7 میلیون کاربر انگیج که برای هر پست، چند صد هزار لایک و چند هزار کامنت می‌گذارند، از استوری لینک دار او برای معرفی و لینک به محصول تا چه اندازه استقبال خواهند کرد. مسلما بابت تبلیغات، درآمد بسیار بالایی از این پیج دارد. اما بدون هیچ زحمتی و با لینک به محصول، می‌تواند کلی به درآمدش اضافه کند.

اینستاگرام

پینترست و «همکاری در فروش بدون وبسایت»

پینترست یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزینی بجای وبسایت است. هم یک مدیای ویژوال است و می‌توان از المان‌های تصویری برای بهتر متقاعد کردن کاربر استفاده کرد، هم فضای کافی برای کپشن وجود دارد و می‌توانید علاوه بر محتوای متنی، لینک افیلیت خود را هم قرار دهید.

شرح کامل سه شیوه متفاوت همکاری در فروش
سیستم همکاری در فروش بخش اعظم یک درآمد هوشمندانه و غیرفعال است. در اینجا 3 شیوه از بهترین روش های همکاری در فروش را برای شما شرح میدهم