0
تفاوت بین HTTP و WWW در چیست ؟
HTTP مخفف کلمات Hyper Text Transfer Protocol است.HTTP یکی از محبوب ترین پروتکل در دنیای وب است .

http مخفف چیست؟ HTTP مخفف کلمات Hyper Text Transfer Protocol است.HTTP یکی از محبوب ترین پروتکل در دنیای وب است و یک استاندارد ارتباطی مورد استفاده در مرورگر وب به منظور برقرای ارتباط با وب سرور های میزبانی کننده وبسایت ها می باشد.
WWW یا World Wide Web(شبکه جهانی وب) یک پیشوند برای نامی خاص است که شما به منظور بازدید از یک وبسایت در مرورگرتان وارد کنید. 

 اما تفاوت HTTP با WWW در چیست ؟

در اینترنت تعداد بیشماری پروتکل وجود دارد و هر کدام برای اهداف خاصی برای استفاده شدن ساخته شده اند.بدیهی است که هر پروتکل با توجه مکانیزم کاری خود نام مخصوص خود را دارد و برای استفاده از آنها می بایست در مرورگر وب تان نام آنها را وارد کنید(در اینجا پروتکل های Web-based منظورمان است).

پروتکل های web based ای که توسط مرورگرها پشتیبانی می شوند نظیر NEWS ، FTP ، HTTPS ، HTTP و FILE می باشند.

اگر چه بیشتر سایت ها صرفا Web server ها هستند اما برخی از سایت ها سرویس های متعددی را در یک Domain Name تنها میزبانی می کنند و به منظور استفاده شما از سرویس های مختلف آن بایستی نام سرویس یا پروتکل مربوطه را در مرورگر وب مشخص کنید.

شما براحتی در آدرس بار مرورگرتان می توانید سرویس در حال اجرا که از آن در حال استفاده هستید را مشاهده کنید. 

اکثر وبسایت ها با یک فرمت خاص همراه هستند اکثرا به شکل .www.anything.com هستند.کلمه آخر آدرس وبسایت (com) نشانگر این است که وبسایت یک وبسایت تجاری است ، کلمه میانی(anything) نشانگر نام دامنه یا Domain Name است و WWW سرآغازی است که نشان میدهد که این آدرس یک وبسایت است و از پروتکل HTTP استفاده می کند.

از این رو دریافتیم که آدرس http://www.anything.com با آدرس www.anything.com هیچ تفاوتی ندارد و هر دو به یک آدرس منتهی می شوند.اما اغلب افراد از آدرس URL که با //:http آغاز میشود آدرس وبسایت را وارد می کنند و برخی افراد هم برای راحتی کار آدرس وبسایت را بصورت www.anything.com و حتی بدون نوشتن www نیز در مرورگر وارد می کنند. 

تفاوت بین HTTP و WWW در چیست ؟

جدای از نام پروتکل ها که به دلایل آشکاری به صورت رزرو محفوظ مانده اند شما می توانید از هر پیشوندی برای sub domain تان استفاده کنید.
یعنی مثلا نمی توانید sub domain ای به نام ftp.tosinso.com بسازید.به جای آن می توانید برای دسترسی به سرویس FTP وبسایت آدرس را بصورت زیر وارد کنید: 

ftp://tosinso.com

در پایان یک جمع بندی مختصر از آنچه در بالا عرض کردیم بکنیم و به بحث خاتمه دهیم: 

HTTP پروتکلی برای انتقال داده ها از/به وبسایت می باشد.
WWW یک نوع پیشوند برای مشخص نمودن اینکه آدرس ورودی ما آدرس یک وبسایت است می باشد
هر سه آدرس HTTP://anything.com و WWW.anything.com و همچنین HTTP://WWW.anything.com به یک آدرس مقصد منتهی می شوند.
شما نمی توانید از نام پروتکل برای Sub domain تان استفاده کنید.

منبع:توسینسو

تفاوت بین وبلاگ و وبسایت در چیست ؟
چرا برخی اوقات باید وب سایت داشته باشم و بعضی اوقات وبلاگ ؟ باور کنید مقایسه این دو مبحث آنقدر هم که به نظر می رسد آسان نیست اما امروز قصد داریم در خصوص تفاوت هایی که بین یک سیستم وبلاگ و یک سیستم وب سایت وجود دارد را با هم بررسی کنیم.