0

کامپیوتر و فناوری اطلاعات

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید کامپیوتر و فناوری اطلاعات گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

سایز مناسب فونت ها در طراحی وب سایت چه اثری دارد؟

تصویر پروفایل
sitedar

در این مقاله از دارکوب می خواهم بیشتر درباره اندازه فونت در طراحی وب سایت صحبت کنم.  بر خلاف سایر مقالات که به شما یک عدد برای فونت ارائه می دهند، من خواهم درک بهتری از اندازه فونت داشته باشید و با یک فرمول بتوانید به اندازه مورد نظر خود برسید.

بهترین اندازه فونت چیست؟

انتخاب اندازه فونت قبلا خیلی آسان بود. 16pt اندازه ایی بود که همه در هر جا استفاده می کردند. در آن زمان این اندازه در انواع کامپیوتر ها و مرورگر ها نمایش قابل قبولی داشت.

اما زمان تغییر کرده است. امروز به کمک طراحی واکنش گرا یک صفحه وب سایت در صفحه کوچک گوشی تلفن همراه تا یک تلویزیون بزرگ هوشمند قابل رویت است. حتی می توانید صفحه نمایش را بچرخانید و یا اندازه آن را کوچک و بزرگ کنید. بدون اینکه در تجربه کاربری شما اخلالی بوجود آید.

به دست آوردن فرمول علمی برای اندازه فونت

بینایی خیلی زیاد مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است. چند سال پیش روانشناسان و محققان رسانه با همکاری یکدیگر تلاش کردند که از یافته های دانش بصری و حروف نگاری تاثیر اندازه فونت بر سرعت خواندن و درک مطلب را کشف کنند.

آنها دریافتند که سرعت خواندن زمانی سریع تر است که وقتی از بالا و پایین یک حرف به سمت چشم خطی بکشیم، ارتقاع حروف باید 0.3 زاویه سمت چشم باشد. پس با این فرمول حداقل اندازه متن 4.5 Point برای 16 اینچ است.

خوب این فرمولی علمی بود که شاید برای شما قابل درک نباشد. برای همین آن را در ادامه با اندازه فونت توضیح خواهم داد.

\https://sitedar.com

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!