0

گردشگری

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید گردشگری گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

3

آبشار عیش آباد کجاست؟

آبشار عیش آباد کجاست؟

استان آذربایجان شرقی از جمله استان های کشور می باشد که جاذبه های طبیعی و توریستی فراوانی را در خود جای داده است و به همین جهت به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شده است.

در این پست قصد داریم به یکی از زیباترین روستاهای کشور به نام روستای عیش آباد مرند سفر کنیم و با یکی از جاذبه های این روستا به نام آبشار عیش آباد مرند بیشتر آشنا شویم.
 در گویش بومی به این آبشار عیش اوبا نیز گفته می شود. این آبشار زیبا از توابع دهستان میشاب می باشد که در 16 کیلومتری شهرستان مرند واقع شده است.

آبشار عیش آباد، در دره ای به نام گوزل دره واقع شده است. در اطراف این آبشار، کوه ها، صخره ها زیادی به چشم می خورند که چشمان هر ببیننده ای را به خود خیره می کنند.

این آبشار 300 متر مربع وسعت دارد و دارای 2 طبقه با مجموع طول 15 متر می باشد. در فصل تابستان به دلیل کاهش میزان بارش و افزایش دما، از آب این آبشار کاسته شده و به همین جهت، بهترین زمان سفر به این آبشار از اوایل اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد ماه می باشد.

علاوه بر این در اطراف آبشار عیش آباد چندین چشمه و انبوهی از درختان به چشم می خورد که بازدید از آنها نیز خالی از لطف نیست.
همچنین اگر قصد بازدید از این آبشار را دارید، باید بدانید برای رسیدن به این مکان باید بخشی از راه را به دلیل کوهستانی بودن آن و وجود دره ها، پیاده طی کنید.
پیشنهاد میکنیم در صورت سفر با تور تبریز گردی از این آبشار بسیار زیبا بازدید کنید و از زیبایی ها و جاذبه های آن لذت ببرید.

آدرس عیش آباد مرند : آذربایجان شرقی، 19 کیلومتری مرند، توابع دهستان میشاب شمالی، بخش مرکزی مرند٬ روستای عیش آباد

آبشار عیش آباد

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!