0

گردشگری

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید گردشگری گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

می دانید خانه سنتی زینت الملوک کجاست؟

خانه زینت الملوک محل اقامت دختر قوام الملک چهارم بوده است. این خانه سنتی با معماری منحصر به فردش یکی از جاذبه های گردشگری شهر شیراز به حساب می آید.

معماری خانه به گونه ایست که سقف اتاق های آن از چوب ساخته شده و کاشی کاری های رنگارنگی در داخل بنا وجود دارد.

خانه زینت الملوک دارای دو باغچه زیبا با گل ها و بوته های مختلف است.

ساختمان غربی بنا دارای تالار شاه‌ نشین آینه‌ کاری و گچ‌ بری با تصاویر اروپایی است.

این ساختمان در سه ضلع دارای زیرزمین بسیار وسیع و گسترده‌ ای است که امروزه از آن به عنوان نگارخانه استفاده می‌ شود. در این موزه مجسمه های تمامی شخصیت های بر جستهٔ شیراز قرار دارد.

1 نظر
تصویر پروفایل
انصراف

به نظر جای خیلی قشنگی میاد، من کلی اومدم شیراز ولی تا حالا نرفتم خانه زینت الملوک امکانش هست که آدرسش رو بگید؟ ممنون از پست خوبتون

3 پاسخ ها
0
بهترین پاسخ

جای بسیار زیبایی هست.
دوستان لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کویر های ایران به لینک زیر مراجعه فرمایید

\https://kavirtours7021.tumblr.com

تصویر پروفایل
انصراف
0
تصویر پروفایل
alavi
بهترین پاسخ

جای خیلی زیبایی هست...مثل بقیه جاهای شیراز

دوستانی که عمارت های آیینه کاری شده را دوست دارند اتاق آیینه شهرکرد هم خیلی زیبا و اصیله...میتونید \اینجا اطلاعات بیشتری بگیرید در موردش

تصویر پروفایل
انصراف
0
تصویر پروفایل
mrotagh
بهترین پاسخ

ممنون از نظری که به اشتراک گذاشتید. دوست عزیز این عمارت زیبا در شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، ضلع غربی نارنجستان قوام واقع شده است. 

2 نظرها
تصویر پروفایل
انصراف

جای فوق‌العاده ایه عمارت های تو در توئه و با سبک های معماری مختلف🙎🙎 حتما یکی از این سبک های معماری به دلتون میشین🙆🙆🙆ه من خودم شخصا عمارت آینه کاری شده اش رو خیلی دوست دارم💁💁

به دوستان پیشنهاد میدم اگه به شیراز رفتن حتما سری به این عمارت بزنن مطمئن باشم که ضرر نمی کنند

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!