0

روانشناسی

خوش آمدید! 

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید روانشناسی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

2

شخصیت شناسی از روی کتاب مورد علاقه امکانپذیر است؟

روانشناسي شخصيت با كتاب محبوب شما 

اگرچه شما نمي توانيد هميشه محتواي يک کتاب داستان را از روي جلد آن و يا توضيحات پشت جلدش، تشخيص دهيد اما در عين حال مي توانيد از روي نوع کتابي که انتخاب مي کنيد يعني رمان، مهيج، جنايي، تخيلي و … به کنه شخصيت خود پي ببريد. واقعاً از چه کتابي بيشتر از همه لذت مي بريد تا بتوانيد پي به شخصيت خود ببريد؟

- کتاب داستان هاي عشقي و رمان (بويژه آنکه نويسنده اش زن باشد):

دقيقاً مانند شخصيتهاي درام و رمانتيک اين جور کتاب ها، شما به فمنيست تمايل داشته و رمانتيک هستيد! شما جزء آن دسته افرادي هستيد که دوست دارند هميشه خانه شان پر از گل و شمع هاي خوشبو کننده باشد. براي شما، يک رمان واقعي يعني اين باور و عقيده که هر آرزويي مي تواند به حقيقت بپيوندد، خواه مربوط به يک هدف بلند و مدت دار باشد و خواه خريد يک خانه در محيطي زيبا و پر از گل.

- کتاب داستان هاي حادثه اي:

شخصيت منحصر به فرد کتاب هاي حادثه اي در دنيايي از هيجان و ماجرا زندگي مي کند و شما به سمت آنها کشيده مي شويد؛ زيرا شما هم مانند آنها از هيجان و شور و ماجراجويي در زندگيتان لذت مي بريد. شجاع و خلاق و پر جنب و جوش هستيد. به دنبال چيزهاي غير متعارف مي رويد و تجربه هاي تازه را دوست داريد، خواه اين تجربه يک سرگرمي جديد باشد با درست کردن يک غذاي تازه. تمايل شما به چيزهاي جديدي که اصلاً نسبت به آنها تجربه اي نداريد و لاجرم کمي ماجراجويي نيز در آنها نهفته است، براي شما مانند غذاي روح است.

- کتاب داستان هاي بسيار ترسناک:

…آه! چيزي زير تخت است؟! چه کسي مي ترسد؟! مسلماً شما نه! داستانهاي اين چنيني پر از موقعيت هاي ترسناک و وحشتناک هستند اما به هر حال قهرمانانشان هميشه خود را آنقدر شجاع و قوي مي يابند که به سراغ ناشناخته ها رفته و سرانجام پيروز از ميدان خارج مي شوند. شما هميشه جذب اين کتابها مي شويد زيرا شما نيز مانند قهرمانان اين کتابها، نيرويي داريد که به شما کمک مي کند تا بتوانيد موقعيت هاي دشوار را به خوبي پشت سر بگذاريد و زماني که ديگران به کمي قوت قلب و حمايت نياز دارند، تنها به شما نگاه کرده و از شما الهام ميگيرند! به ياد داشته باشيد اين جسارت و شهامت با ماجراجويي تفاوت دارد. کساني که عشق ماجراجويي دارند درست است که سر نترسي دارند، اما الزاماً هر موقعيت ترسناكي را نمي توانند تحمل کنند!

- کتاب داستان هاي پليسي، کاراگاهي:

بدون اينکه از محتواي کتاب اطلاع داشته باشيد، بلافاصله به سراغ کتاب هاي آگاتاکريستي مي رويد؛ زيرا مي دانيد قهرمان آن پوآرو، آنقدر شما را به دنياي جذاب و جالبي مي برد که ارزش خريد آن را دارد. درست مانند قهرمانان کتاب هاي پليسي به سرعت برق و باد تصميم گرفته و آن را عملي مي کنيد و به ندرت تحت تأثير فشار ناشي از يک موقعيت قرار مي گيريد. شما به دانش و توان ذاتي خود تکيه داريد؛ همان ضمبر خوداگاهي که به شما مي گويد چه چيزي درست و چه چيزي نادرست است و اين ضمير خودآگاه هيچ گاه شما را به اشتباه نمي اندازد!

- کتاب داستان هاي تخيلي:

قهرمانان اين نوع کتابها بالقوه افرادي با اراده و باهوشي هستند که مي توانند با هر مشکلي دست و پنجه نرم کرده و پيروز و سربلند از ميدان خارج شوند! اگر شما از خواندن اين نوع کتابها لذت مي بريد، به اين علت است که هميشه آماده رو يارويي با يک چالش بزرگ هستيد. در واقع شما هم مانند قهرمانان اين نوع کتابها، هيچ گاه در موقعيت هاي دشوار دچار استرس نشده و هميشه آماده ايد تا با مشکل بعدي نيز مبارزه کنيد! ظرفيت شما در رويارويي با مسائل و مشکلات قابل تحسين است. معمولاً خوانندگان اين نوع کتابها، سراغ سخت ترين کارها و آزمونها رفته و سربلند هم بيرون مي آيند.

تصویر پروفایل
انصراف
1 پاسخ
0
بهترین پاسخ

یه آقایی کتاب های نیچه و هایدگر رو خونده بود شروع کرده بود به هذیان گفتن حدود هشت سال قرص اعصاب خورد خوب نشد آخر با هزار زور و زحمت تونستن قرص اعصاب رو از دستش بگیرن😗😗😗

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!