0

روانشناسی

خوش آمدید! 

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید روانشناسی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

با بازیگوشی و تنبلی کودکان سر کلاس چه باید کرد؟

در مقابل بازیگوشی و تنبلی كودكان در سر كلاس چه باید كرد؟  

پاسخ ارائه شده توسط: ناصر مهران‌فرد؛ روانشناس بالينی؛ عضو هيات علمی دانشگاه؛ عضو رسمی انجمن بين‌المللی روانشناسی كاربردی

اغلب دانش‌آموزان شلوغ و بازیگوش كسانی هستند كه مشكل درسی دارند. شك نداشته باشید كودكانی كه در كلاس بازیگوشی می‌كنند و زیاد حرف می‌زنند، كودكان مضطربی هستند و از لحاظ درسی مشكل دارند اگر امكان دارد، در مدرسه كلاس‌های ترمیمی برای آنها دایر شود.

خانواده‌ها هم برای برطرف كردن ضعف درسی فرزندانشان باید امكان حضور در كلاس‌های انفرادی خارج از مدرسه را برای آنها فراهم كنند.

بازیگوشی و تنبلی کودکان سر کلاس

تصویر پروفایل
انصراف
2 پاسخ ها
1
بهترین پاسخ

راه‌هایی برای برخورد با کودکان بازیگوش و سر به هوا

  • در اولین مرحله به کودک آموزش دهید که نزدیک پدر و مادرش بماند. به او بگویید در محدوده مشخصی بماند و از آنجا فراتر نرود و علت آن را به دقت به او بیاموزید.
  •  هیچ وقت کودک خود را تنها نگذارید یا از او غافل نشوید.
  •  هرگز نباید جلوتر از کودکتان راه بروید و خیالتان راحت باشد که کودک حتماً پشت سر شما است و گام به گام شما حرکت می‌کند.
  •  لازم است کودک بداند که مرزها و قوانینی وجود دارد که باید تبعیت کند و به او بگویید که چه انتظاری از او دارید.
  •  توانایی کودک خود را در نظر بگیرید و از او توقع بیجا نداشته باشید. به عنوان مثال از او انتظار نداشته باشید که از یک خرید طولانی‌مدت لذت ببرد و خسته هم نشود.
  • رفتارهای مثبت او را تحسین کنید و به او بگویید که به او افتخار می­ کنید. برای مثال، زمانی که مشغول خرید طولانی‌مدت هستید، هر از چند گاهی یک امتیاز مثبت به او بدهید و با او قرار بگذارید که در ازای پنج امتیاز به او یک پاداش می‌دهید.
  • از سایه بازی استفاده کنید: به او بگویید وقتی شما حرکت می‌کنید و سایه‌تان حرکت می­ کند، او باید داخل سایه شما باشد و اگر بیرون از سایه بماند، بازی را می­ بازد.
  • از تنبیه‌های ملایم استفاده کنید: به او بگویید هر بار که از شما دور شود، یک امتیاز منفی خواهد گرفت که باعث از بین رفتن یک امتیاز مثبت می­ شود.

ادامه مطلب کودکان بازیگوش و سربه هوا

\https://mindtoolbox.ir/article/6417/%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%87%d9%88%d8%a7/


تصویر پروفایل
انصراف
0
بهترین پاسخ

آرامش دانش آموز سر کلاس از عوامل مختلفی ریشه می گیرد که یکی از آن ها نظم سر کلاس است.

دانش آموز آرامی که در خانه خود عادت دارد اتاقش را مرتب کند وقتی یه یک کلاس شلوغ و بی نظم بر می خورد ممکن است انواع اضطرابات را از خود به نمایش بگذارد

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!