0

روانشناسی

خوش آمدید! 

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید روانشناسی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

زن و شوهر چطور می‌‌توانند تفاهم را در زندگی‌شان بالا ببرند؟

زن و شوهر چطور می‌‌توانند تفاهم را در زندگی‌شان بالا ببرند؟ 

پاسخ ارائه شده توسط: ناصر مهران‌فرد؛ روانشناس بالينی؛ عضو هيات علمی دانشگاه؛ عضو رسمی انجمن بين‌المللی روانشناسی كاربردی

مهم‌ترین نكته این است كه قبل از هر اقدامی، هر یك از شما به اعماق وجود خویش پی‌ببرد و خود را بهتر بشناسد. انتظارات از زندگی، هدف از زندگی و به عبارت بهتر تكلیفتان را با خودتان روشن كنید.

این اصلی‌ترین اقدام است. در مرحله بعد، جهت افزایش تفاهم می‌توانید درباره متغیرهای مهم ازدواج و زناشویی مثل باورهای مذهبی، فرزندپروری، حل تعارض، مسائل مالی و ... با هم گفت‌و گو كنید و در مورد آنها به فهم مشترك برسید.

ضمن آنكه از امیدها و آرزوهای یكدیگر حمایت می‌كنید با هم زندگی‌تان را هدفمند كرده و برای آینده برنامه‌ریزی كنید و دست به اقدام مشترك بزنید.

معنای دقیق‌تر این كار احترام است. ارزش‌های مشترك خلق كنید، هر روز راه‌هایی برای ابراز محبت خالصانه و قدرشناسی نسبت به همدیگر بیایید، به هم نوازش‌های كلامی و غیركلامی بدهید و اطلاعاتتان از هم را روزآمد كنید

زن و شوهر چطور می‌‌توانند تفاهم را در زندگی‌شان بالا ببرند؟ .

تصویر پروفایل
انصراف
2 پاسخ ها
0
بهترین پاسخ

جواب به تفاهم رسیدن یک چیز است: کنار گذاشتن تعصبات.

من مهندس برق و مدرس این رشته در دانشگاه هستم و زمانی که معاون یک بخش از دانشگاه بودم و از قضا وضع مالی بدی هم نداشتم دچار بحران خانوادگی شدم و پولم کفاف زندگیم را نداد.

با این که اوضاع مالی خانوادگیم خوب بود اما وقتی دیدم هیچ کدامشان کمکم نمی کنند از خانواده خانومم کمک گرفتم حدود ۱۵ سال در خانه آن ها زندگی کردم تا بالاخره اوضاع زندگی خودم را جمع و جور کردم

الان یک سال است که بازنشسته شده ام و علاوه بر خانه خودم دو خانه دیگر در جاهای خوب شهر دارم که اجاره آن ها را می گیرم

تصویر پروفایل
انصراف
0
بهترین پاسخ

میشه یه سوال خصوصی بپرسم ازتون؟

همسر شما در ماه چند بار برای شما \گل میخره؟

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!