0

پزشکی و طب سنتی

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید پزشکی و طب سنتی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

درمان آلرژی با روغن های گیاهی

تصویر پروفایل
Ariya

استفاده از روغن های گیاهی در طب سنتی

درمان آلرژی با روغن های گیاهی

در طب سنتی برای درمان و کنترل آلرژی و همچنین کاهش عوارض آن، از روغن های گیاهی مختلفی استفاده می شود. این روغن های گیاهی می توانند با کاهش التهاب در سینوس های مسدود شده به کاهش عوارض آلرژی کمک کنند. در این مطلب شما را با پرکاربد ترین این روغن ها آشنا می سازیم.

روغن اوکالیپتوس

در درمان آلرژی فصلی روغن اوکالیپتوس یکی از پرکاربردترین روغن هاست. اوکالیپتوس می تواند موجب کنترل و کاهش عوارض ناشی از بیماری های آلرژیک شود. معمولا روغن اوکالیپتوس به صورت مخلوط با دیگر روغن ها همچون روغن نعنا و یا رزماری استفاده می شود.

روغن لیمو

روغن لیمو می تواند فعالیت باکتری را مهار و به تنفس بهتر کمک کند. استشمام روغن لیمو موجب کاهش عالائم آلرژی می شود. چند قطره روغن لیمو را با آب مخلوط کنید و آن را در محیط اسپری کنید. همچنین می توانید با اسپری روغن لیمو و آب بر روی مبلمان، پرده و ملافه ها، آن ها را از باکتری ها پاک کنید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای دارای خواص ضدقارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی است.همچنین موجب کاهش التهاب می شود. برای کاهش علائم آلرژیک پوستی می توان از آن به طور موضعی استفاده کرد. 2 تا 3 قطره روغ درخت چای را با کمی روغن نارگیل مخلوط کنید و به نواحی پوستی که دچار التهاب هستند بزنید.
روغن بابونه نیز همانند روغن درخت چای دارای خواص ضد التهابی است. همچنین این روغن گیاهی آرامبخش است. استفاده روغن بابونه موجب کم شدن علائم آلرژی و کاهش قرمزی چشم و تحریکات پوستی می شود. ماساژ این روغن روی پشت، سینه و گردن توصیه می شود.

روغن نعنا

طبق مطالعات انجام شده، روغن نعنا باعث کاهش التهابات مجاری تنفسی و در نتیجه کاهش سرفه می شود. از روغن نعنا به عنوان خلط آور در درمان آلرژی، سینوزیت،سرفه و سرماخوردگی استفاده می شود. روغن نعنا با کاهش التهاب موجب بیرون آمدن و پاکسازی خلط از مجاری تنفسی می گردد.

درمان آلرژی با روغن های گیاهی

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس خواص زیادی همچون کاهش التهاب، کاهش استرس و اضطراب و ایجاد خوابی عمیق و آرام دارد.همچنین از این روغن برای کاهش التهابات پوستی نیز استفاده می شود. روغن اسطوخودوس را می توانید به طور مستقیم روی پوست استفاده کنید ویا چند قطره از آن را به لوسیون مرطوب کننده خود اضافه کنید.

توجه داشته باشید که قبل ازاستفاده موضعی و خوراکی روغن های گیاهی حتما با مشورت پزشک خود مشورت کنید.
رازهای زیبایی روغن کرچک را از دست ندهید.

سایت مرجع : www.eksir.net

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!