0

پزشکی و طب سنتی

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید پزشکی و طب سنتی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

درمان سکته مغزی با راه حل های طبیعی که همه باید بدانند

درمان سکته مغزی با راه حل های طبیعی که همه باید بدانند

سکته مغزی یا حمله فلجی

این بیماری که در اصطلاح پزشکی سکته یا خونریزی مغزی نامیده می شود معمولا به عنوان فلج یا حمله فلجی شناخته شده است ویکی از سخت ترین و خطرناک ترین بیماری هاست. گرچه گاهی ممکن است جوانان قربانی آن شوند لیکن در میان سالان بیشتر شایع و متداول است. در بعضی موارد بهبود کامل دیده می شود حتی اگر تحت درمان پزشکی قرار گرفته باشند. لیکن اگر درمان منحصرا و کاملا طبق موازین درمان طبیعی انجام گردد بهبودی کامل به مراتب بیشتر خواهد بود.

علت اصلی سکته مغزی

علت اصلی سکته مغزی پاره شدن رگ های خونی مغز در نتیجه بالا رفتن زیاد از حد فشار خون به سبب ناراحتی های شدید عصبی، خستگی و کارهای سنگین غیرعادی است. گاهی علایم مشخصی که احتمال بروز سکته را نشان دهد وجود ندارد لیکن غالبا علایم اخطار کننده ای ظاهر می گردد. سردرد، سرگیجه، سنگینی در گفتار، کندی هوش (همراه با افزایش قابل ملاحظه فشار خون) علایم هشدار دهنده ای هستند که طبیعت نزدیک شدن اختلال را به وسیله آن ها خاطر نشان می سازد.

علائم سکته مغزی

موقعی که سکته پیش می آید سردرد شدید و استفراغ همراه با عرق فراوان بروز می کند و پس از آن حالت اغما توام با خرخر بلند به بیمار دست می دهد. با این حال سکته هایی وجود دارند که فاقد علایم کلاسیک مذکور هستند. ممکن است سکته به مرگ بیمار ختم شود لیکن بیشتر اوقات منجر به فلج یک طرف بدن در نتیجه وارد آمدن فشار خون روی بعضی مراکز عصبی نواحی مغزی می گردد.

هر چه دوره نقاهت بیشتر ادامه یابد از شدت آن کاسته می شود تا آن که در بعضی موارد به بهبود کامل و بازگشت قدرت حرکت در دست و پای فلج شده منتهی گردد لیکن در اغلب موارد از بین رفتن دایمی نیروی حرکت در یک دست یا پا همراه با فقدان قوای عقلانی و هوشی و قدرت تکلم دیده می شود.

درمان سکته مغزی

درمان طبیعی سکته مغزی در صورتی که به طور صحیح انجام پذیرد غالبا منجر به بهبود کامل می گردد لیکن لازم است سابقه معالجات قبلی پزشکی و شدت سکته را نیز در نظر گرفت. اولین شرط لازم امساک در غذاست، بیمار را باید در چند روز اول در امساک کامل نگاه داشت و در صورتی که توانایی آشامیدن داشته باشد آب و پس از آن آب پرتقال به او داد.

امساک باید چند روز ادامه یابد تا آن که حقیقتا خطر برطرف شود و سپس می توان مواد خوراکی نسبتا جامد برای او تجویز کرد. در این موقع نباید به جز میوه تازه چیز دیگری به او بدهند دادن مواد مغذی مانند سوپ جوجه یا آبگوشت، شیر و غیره به شخص سکته کرده اشتباه بزرگی است زیرا باعث بروز تاخیر و اشکال در بهبود کامل بیمار می گردد.

یکی از مهمترین عوامل در طول مدت درمان پاکسازی صحیح روده هاست. باید روزی دو مرتبه (در 2-3 روز اول شروع درمان) با تنقیه آب گرم روده های بیمار را پاک کرد و از آن پس تا هنگامی که روده ها کار خود را به خوبی انجام دهند شبی یکبار این کار را انجام داد. قرار دادن کمپرس آب سرد روی سر در بعضی موارد از لحاظ تسکین درد بسیار مفید واقع می گردد.

اگر درمان را به طریق فوق در مورد بیمار اجرا کنیم و امساک کامل را تا ناپدید شدن علایم بیماری عملی سازیم (توام با تنقیه) و در مواقعی که غذای جامد لازم می شود فقط از میوه های مختلف استفاده کنیم اغلب بیماران مبتلا به سکته مغزی به زودی تا آخرین حد ممکن بهبودی حاصل خواهند کرد. پس از آن به ماساژ ملایم دست و پای آسیب دیده همراه با درمان به وسیله اعمال یدی بپردازند. شیر تازه نجوشیده را نیز میتوان به رژیم غذایی افزود و در دوره نقاهت از میوه و شیره و پس از آن از برنامه غذایی کامل هفتگی استفاده کرد.

هرگز در دادن غذا به بیمار نباید عجله به خرج داد بلکه تا آنجا که ممکن است باید از مواد سبک مانند میوه و سبزی های مختلف تازه استفاده کنند و به هیچ عنوان هیچ گونه دارویی به بیمار داده نشود. اگر برای بیمار امکان داشته باشد می تواند حمام سولفات منیزی را هفته ای دو بار همراه با تمرین های لازم عملی سازد و نیز مشت مال صبحگاهی و اسفنج را همه روزه اجرا کنند. به علاوه باید بیمار را به زندگی منظم تشویق کنند و او را از مصرف نوشابه های الکلی و کشیدن سیگار برحذر داشت. هوای پاک و تمرین خارج از منزل، رژیم غذایی صحیح، برخورداری از زندگی سالم و تمیز از حملات سکته جلوگیری خواهد کرد.

توجه:

از هرگونه تحریکات عصبی، اضطراب ها، کشش ها و خستگی های عصبی شدید باید بپرهیزید. تمام کسانی که دچار سکته مغزی شده اند حتما درمان ازدیاد فشار خون که در مطالب دیگر گفته شده است، را مطالعه کنند.

درمان سکته مغزی با راه حل های طبیعی که همه باید بدانند

تصویر پروفایل
انصراف
3 پاسخ ها
0
بهترین پاسخ

کسی که سکته مغزی داره بر خلاف حالت عادی بدن چربی بدن رو بیش تر از حد معمول میسوزونه و هر چقدر اندوخته چربی تو بدنش باشه به متابولیسم فرد دچار سکته مغزی واکنش درستی نشون نمی ده

طبق تحقیقات سازمان جهانی منتشر شده بهداشت سال ۲۰۱۹ تنها راه پیشگیری از سکته مغزی تو مناطق غرب و شرق آسیا مصرف روزانه حداقل یک لیوان سکنجبین به همراه موادی هست که طبع گرم یا سرد و یا مصرف سرکه سیب همراه موادی هست که طبع ملایمی داشته باشند

تصویر پروفایل
انصراف
0
تصویر پروفایل
zanyar
بهترین پاسخ

خیلی مفید بود


تصویر پروفایل
انصراف
0
تصویر پروفایل
tneda
بهترین پاسخ

خیلی عالی


تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!